Žijeme v Černovicích, žijeme pro Černovice a chceme, aby se vám i nám žilo co nejlépe

Společne v datech

Čtyři roky od předešlých voleb jsou dlouhou dobou. Jak šel čas a co se vlastně stalo? Proč jsme i přes třetinovou výhru ve volbách nemohli dovést Černovice k těm dalším?

6. října 2018

Společně pro Černovice vítězem voleb se ziskem 31,32 % a 7 mandáty z celkových 21

7. října 2018 

Podpis koaliční smlouvy Společně pro Černovice, ČSSD a KDU-ČSL

9. října 2018

ČSSD bez vypovězení původní smlouvy podepsala koaliční smlouvu s jinými politickými stranami, která jí zaručila post starosty

19. listopadu 2018 

První zasedání zastupitelstva, starostou zvolen Pavel Blažík (ČSSD) 

13. prosince 2018 

Druhé zasedání zastupitelstva, změna koalice, starostou zvolen Ladislav Kotík (Společně pro Černovice)

Po původním vedení nezůstalo nic, ani sekretářka. Nebyly předány žádné podklady k rozpracovaným projektům, veškeré složky v počítačích byly smazané.

Leden roku 2019 

Zjišťujeme, že městská část je téměř bez finančních prostředků na provoz, zavádíme úsporná opatření

První čtvrtletí roku 2019

Vybíráme novou firmu na údržbu zeleně, původní smlouva byla již neplatná. Začínáme připravovat projekt revitalizace srdce Černovic – parku Řehořova.

Pískovna – nově jmenovaný jednatel Daniel Smrček optimalizuje provoz a mění prodejní strategii. Ceny za zavážení jsou navázány na nákup těženého písku, nikoli na množství odpadu, kterým by se pískovna rychle zavezla, ale neměla by možnost dlouhodobého zisku.

Podzim 2019 

Odchází dlouholetý tajemník úřadu pan Kalousek, aniž by předal svou práci. 

Hledáme nového tajemníka, tedy vlastně „ředitele“ městského úřadu, tak aby bylo zajištěno fungování MČ za jakékoli politické konstelace. Stává se jím pan Opálka, který dříve zastával tuto funkci v Břeclavi. 

K projektům připravovaným pro Černovice pořádáme diskuse s veřejností, zjišťujeme názory občanů a jejich potřeby.

V průběhu roku 2020

První pokusy o rozbití koalice, tlak Jiřího Hasoně na to, aby se stal jednatelem Pískovny. Na schůzi rady opakovaně neprochází jeho snahy o netransparentní přidělení bytů. Náš tehdejší kolega Miroslav Jursa vypovídá smlouvu na pronájem pozemků v zahrádkářské kolonii.

20. dubna 2021 

KDU-ČSL oznamuje vystoupení z koalice

Následně nám ODS, ČSSD a KDU-ČSL nabízí koalici. Nabídku odmítáme, protože by v navrženém poměru znamenala účastnit se na rozhodování v Černovicích, ale přitom nemít rozhodující vliv. Jsme připraveni dále jednat a navrhujeme další řešení. Žádná další jednání už neproběhnou, budoucí koalice je rozhodnuta jiné varianty spolupráce nehledat.

10. května 2021

Miroslav Jursa, zastupitel zvolený za Společně pro Černovice, nám oznamuje vystoupení z koalice. Nabízíme řešení: vznik široké koalice, která by dovedla Černovice k volbám. Ostatní strany o něm nechtějí jednat. Ani výzva p. Jursovi, aby odstoupil z mandátu, na který byl zvolen za Společně, není přijata.

14. května 2021 

Mimořádné zasedání zastupitelstva, na kterém je zvolena starostkou Petra Quittová. Hned v neděli 16. května je vyměněn jednatel Pískovny pan Smrček a na jeho místo nastupují zastupitelé Novotný a Hasoň. 

Konec května 2021

Pískovna – navýšení počtu jednatelů na dva, snížení cen za zavážku, odsvěření pozemků, z nichž měla prospěch přímo MČ Černovice bez jakékoli kompenzace za ušlé nájmy i budoucí zisk. 

Přejít k navigační liště