Žijeme v Černovicích, žijeme pro Černovice a chceme, aby se vám i nám žilo co nejlépe

Bc. Marek Lupač

ředitel malé firmy
logistický specialista
člen strany Zelených
člen Černovického sdružení

 

První slovo, co tě napadne, když se řekne „Černovice“?

Vesnice uprostřed města.

Co se ti v Černovicích líbí? Proč jsi tu spokojený, jaké mají pro tebe výhody?

Líbí se mi komunitní život, který je v Černovicích na vzestupu. Taky se mi líbí, že jsou Černovice hodně zelené. Skvělá je též poloha, kdy jsem v centru města za pár minut, ale zároveň, když je třeba, tak i rychle na dálnici.

Co se ti naopak nelíbí? Co ti chybí?

Nelíbí se mi způsob vedení městské části, které je spíše dílem náhody, podle toho, co je zrovna populární. Chybí mi jasná vize.

Myslíš, že to jde změnit?

Samozřejmě. Město Brno přijalo vizi Brno 2050, která udává směr, jakým se má rozvíjet. Je třeba se k této strategii přihlásit, stanovit si dílčí konkrétní cíle pro Černovice a ty postupně naplňovat. Jedině taková práce má skutečný smysl a větší přesah.

Hodně cestuješ, dokázal bys žít jinde?

Brno a Česká republika obecně je jedno z nejlepších a nejbezpečnějších míst k životu na zemi. O stěhování do jiné země bych začal uvažovat ve chvíli, kdy by díky různým „slušným“ lidem reálně hrozilo vystoupení Česka z Evropské unie nebo snad rozpoutáni válečného konfliktu.

Jaké je tvé oblíbené místo v Černovicích?

Určitě park Řehořova, se kterým mám díky akcím, které se v něm pořádají, spojených spoustu zážitků.

Proč ses rozhodl, že budeš pracovat a kandidovat v rámci SPOLEČNĚ?

Protože chci žít ve čtvrti, kde se mi bude líbit a kde se budu cítit dobře. A jako všechno v životě, i zde platí, že co si člověk neudělá sám, to nebude mít. Kolegy ze SPOLEČNĚ znám už delší dobu; vím, co a jak dělají, a přišlo mi úplně přirozené spojit se právě s nimi, protože pouze společné úsilí může měnit věci k lepšímu.

 
Přejít k navigační liště