Žijeme v Černovicích, žijeme pro Černovice a chceme, aby se vám i nám žilo co nejlépe

Doprava a parkování


Zavedeme modré zóny v Nových Černovicích

Urychleně požádáme o zavedení modrých zón v Nových Černovicích. Víme, že zóny možná nejsou dokonalé řešení, ale v současné době je jediné, které funguje, aby na parkovacích místech pro místní nestála auta obyvatelů sousedních městských částí nebo těch, kteří v Černovicích nemají trvalé bydliště a nepřispívají tak do rozpočtu. Ostatně i strany, které měly v plánu zrušení modrých zón, nakonec naopak systém rozvíjely. Otálením radnice na nás přijde řada až za několik let.


Propojíme cyklostezky

Pohybovat se po Černovicích na kole musí být jednodušší. Lepší možnost využít kola pomůže všem, i těm, co preferují auta. Pro logické napojení cyklostezek se nabízí vybudování cyklostezky na Charbulově (od kruháče do Starých Černovic) a na Húskově (podél zdi s nemocnicí). Začneme na tom společně s městem ihned pracovat.


Posílení MHD

Prosadíme posílení spojů do naší městské části, zvláště pak do Starých Černovic.


Bezpečný chodník k ZŠ Kneslova

Bezpečný pohyb malých školáků je prioritou. Vybudujeme chodník od ZŠ Kneslova na ulici Húskovu, aby děti cestou ze školy a parku nemusely chodit po silnici.


Zákaz parkování dodávek v sídlištích

Dokončíme již připravený projekt na zákaz parkování dodávek na Spodním sídlišti. V případě, že se plán osvědčí, dá se aplikovat i na jiných místech. Zároveň budeme usilovat o zřízení odstavného parkoviště pro tyto vozy.


P+R parkoviště

Budeme usilovat o vybudování P+R parkoviště na ulici Ostravská. Díky němu se zmírní provoz v Černovicích a okolí.


Oprava ulice Krausovy

Prosadíme realizaci rekonstrukce ulice Krausova, kterou jsme začali s městem plánovat již v tomto volebním období.


Černovická podkova

Začneme realizovat „Černovickou podkovu“ – vycházkovou trasu propojující Černovice, která je součástí naší dlouhodobé koncepce rozvoje městské části. Vznikne tak příjemný okruh pro pěší i cyklisty, díky kterému se pohodlně a bezpečně dostanete do všech částí Černovic.

Přejít k navigační liště