Žijeme v Černovicích, žijeme pro Černovice a chceme, aby se vám i nám žilo co nejlépe

Sport a volný čas


Dokončíme proměnu Areálu zdraví

Chceme udělat z areálu místo, kde se lidé rádi potkávají a sportují. Ve spolupráci s nájemcem dokončíme plánovanou proměnu restaurace i sportovišť. Důraz budeme klást na celoroční využití areálu.


Hřiště pro ragby a fotbal

Podpoříme vznik nového hřiště pro ragby a fotbal. Pro tento účel se nabízejí dvě lokality: prostor před Mosilanou, kde by bylo zřízení méně komplikované a levnější, a plocha nad sídlištěm Turgeněvova, o níž se zatím uvažovalo bez souhlasu místních obyvatel. Chceme, aby navržené řešení bylo reálné a respektovalo názory občanů.


Stop nesmyslnému dopravnímu hřišti před Mosilanou

Zastavíme projekt, který v Černovicích až na pár lidí ve vedení radnice nikdo nechce. Černovicím stačí menší dopravní hřiště, třeba na betonové ploše v Lesoparku. Plochu před Mosilanou lze využít daleko lépe a efektivněji. Třeba na chybějící sportovní hřiště pro ragby a fotbal či služby pro všechny.


Skatepark v lesoparku

Vybudujeme skatepark (nejen) pro starší děti a mládež na části betonové plochy v Lesoparku. Sousedit může s malým dopravním hřištěm pro menší děti.


Psí louka

V Černovicích již máme dva psí výběhy, chybí ale možnost volného výběhu pro aktivnější a větší pejsky. Vybudujeme pro ně psí louku, ale budeme se také důsledně starat o stávající výběhy.


Zachováme zahrádkářské kolonie

Zabráníme všem snahám zmenšovat rozsah zahrádkářských kolonií. Vytipujeme také místo, kde by mohla vzniknout komunitní zahrada (např. starý sad za školou na Charbulově).


Kulturní akce dostupné pro všechny

S pořádáním kulturních akcí máme zkušenosti. Myslíme si, že městská část měla sama pořádat především dostupné akce typu dětské divadlo či letní kino. Ne všechno musí nutně dělat radnice, proto dáme důvěru a podporu spolkům a organizacím, které tu působí. Hody svěříme především do rukou stárků, protože to jsou „jejich“ hody.


Prostor pro spolkové a mezigenerační setkávání

V Černovicích stále chybí kulturní dům či důstojné místo pro setkávání občanů všech generací. Vytipujeme nové prostory, které by mohly těmto účelům sloužit.


Otevřeme školní sportovní hřiště

O letních prázdninách otevřeme alespoň jedno školní sportovní hřiště. Možnost pohybu je v dnešní době nesmírně důležitá, a proto nedává smysl, aby školní hřiště zůstávala o prázdninách pod zámkem. Za našeho vedení Černovic jsme vyzkoušeli, že to lze a o sportovce není nouze. Je to investice, která
se vyplatí.

Přejít k navigační liště