Žijeme v Černovicích, žijeme pro Černovice a chceme, aby se vám i nám žilo co nejlépe

V první řadě jde o Černovice

Při čtení posledních Černovin, které se kvalitou propadly zase pár let zpátky, jsem si říkal, zda naši radní pochopili, že už více než rok nejsou v opozici. Hned v několika článcích paní starostka, náš bývalý kolega pan Jursa a další útočí, vymlouvají se a obviňují bývalé vedení. Musím se ale ptát, co jiného tu po nich zůstane. Mají nachystané nějaké další projekty, na které půjde po volbách navázat? Jsou připraveny nějaké nové žádosti o dotace?

Normálního občana zajímá především to, jak městská část funguje a jak se mu v ní žije. Není zvědavý na přestřelky politiků a slovní války vedené prostřednictvím novin. Proto tady ani nebudu jednotlivě reagovat na jednotlivé lži pana Jursy ohledně Areálu zdraví. Škoda, že se v minulosti věnoval spíše svým pozemkům v Pískovně a ne tomu, co se v městské části opravdu děje. Detailní argumentaci případně najdete na webových stránkách Společně pro Černovice.

Mým hlavním motivem vždy bylo, aby areál fungoval, aby do něj chodili lidé za zábavou a hlavně za sportem. To, zda je areál nyní nefunkční a zničený, můžete nejlépe posoudit vy sami. Já vidím, že tam lidé chodí, že se tam hraje tenis a nohejbal. Noví nájemci, kteří „smlouvu odkoupili“ za nemalé peníze od pana Novotného, investovali do areálu hodně času, energie a peněz. Podařilo se odstranit i letité neřešené problémy (například úniky vody, rozvody elektřiny či každoročně zničené tenisové kurty), začala se zde pořádat populární letní kina, působila zde tenisová škola a v rozpočtu jsme měli připravené finance na obnovu a doplnění dětského hřiště.

Bohužel došlo i k chybám, které jsou záminkou současné situace. Nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem neomylný, že všechno vím a všem rozumím a nemusím se s nikým radit. Vždy jsem se ale snažil jednat tak, aby to bylo ve prospěch Černovic. Proto i situaci v Areálu zdraví bylo možné v rámci platných smluv řešit dohodou. To není žádná mnou poskytnutá výhoda pro nájemce, ale především výhoda pro městkou část. Našel se totiž konečně nájemce, který měl a má zájem areál rozvíjet.

Ladislav Kotík

Přejít k navigační liště